Hiacintas – svaiginantis septynių spalvų kvapas

7
Hiacintas – svaiginantis septynių spalvų kvapas

Spalvinga ir labai kvapni gėlė hiacintas atkeliauja pas mus iš rytų Viduržemio jūros, (o tiksliau, nuo vidurio Turkijos iki Libano.) į Europą įvežė vokietis Leonhardtas Rauwolfas apie 1570 m. Hiacintas pasižymi daugybe smulkių garbanotų žiedų, kurie l dar vadinami kilpelėmis. . Šis augalas yra 7 spalvų: balta, mėlyna, geltona, rožinė, oranžinė, raudona ir violetinė.

Ji žydėjimas lauke prasideda į Kovas kad baigtųsi Gegužė. Tačiau žydėti vazonuose galima jau gruodžio mėnesį. Be to, patartina pasodinkite hiacintą nuo rugsėjo iki gruodžio mėntodėl ji teisingai tampa gruodžio mėnesio gėle.

Etimologiškai hiacintas kilęs iš a graikų mitas. Lotyniškas augalo pavadinimas, Hiacintai iš tikrųjų kilęs iš to paties pavadinimo princo, kurį įsimylėjo Apolonas, saulės dievas. Mitas sako, kad kai šis princas mirė, iš jo kraujo susiformavo gėlė: hiacintas.

Priežiūros požiūriu šis spalvingais varpeliais pasižymintis augalas nėra labai reiklus. Tačiau būtinai įdėkite savo hiacintą nuo visų skersvėjų ir šilumos šaltinių kuris galėtų jį sutrikdyti.

Mūsų patarimas gražioms garbanoms, įdėkite savo gėlę į a šviesi vieta ir vandenskartą per savaitę.

Įdomu ir tai, kad hiacintas ant vieno stiebo gali surinkti beveik 40 mažų gėlių. Akivaizdu, kad dėl to stiebas pasunkėja, o tai sukelia augalo disbalansą. Norėdami išspręsti šią problemą, nieko negali būti paprasčiau: įdiekite savo hiacintai aukštoje vazoje. Tada gėlės stovės vertikaliai, o visas vazonas bus pakvėpintas jų kvapu.

Žinoti

Nors ir gana stebina, hiacintai yra tolimi šparagų pusbroliai.

Kvapiais žiedais hiacintai gamtoje privilioja daugybę bičių. Saugokitės įkandimų!

Galiausiai, remiantis Viktorijos laikų gėlių kalba, hiacintas simbolizuotų sportą ir žaidimus. Apie mėlynas hiacintastai atstovautų nuoširdumo simbolis.

www.maplantemonbonheur.fr

Leave a Reply